Як вибрати пов'язку для лікування ран?

22-07-2022

Шість запитань про вибір правильної пов'язки для лікування ран

Будь-яка ранова пов’язка – незалежно від матеріалу та конкретного способу дії – повинна накладатися таким чином, щоб вона щільно контактувала з ложем рани. Тому що тільки тоді він здатний поглинати забруднений мікробами ексудат або розм’якшувати та відшарувати некротично-фібринозні відкладення. Для ефективного очищення діючий принцип ранової пов’язки також повинен відповідати поточному стану рани, який можна відносно добре оцінити за допомогою п’яти питань. Запитання 6 відіграє важливу роль у прийнятті лікування.

1. Чи плоска рана? 

Для лікування плоских ран, наприклад з глибиною рани лише кілька міліметрів (пошкодження епідермісу, включаючи дерму), тому підходять усі плоскі ранові пов’язки у формі компресу.

HydroClean
Atrauman Ag
Atrauman Silicone

2. Чи є рана глибокою та/або нерівною?

Інакше йде справа з глибокими ранами, які також вражають м’язову тканину, мають велику тріщину або глибокі ранові порожнини. Для забезпечення необхідного контакту з ложем рани, навіть у глибоких ділянках рани, ранові пов’язки повинні бути затампонованими.

HydroClean cavity
HydroClean mini
Sorbalgon 

3. Чи сильні виділення з рани?

Обсяг ексудації зазвичай найбільший під час фази очищення. Регулювати кількість ексудату і підтримувати рівномірний рівень вологи в рані можливо тільки за допомогою ранових добре поглинаючих пов’язок.

Zetuvit Plus

4. Чи рана суха і покрита кіркою?

Тут доступні різні варіанти. У разі великих ран, які неможливо добре промити, після зняття старої пов’язки бажано накласти вологу пов’язку з марлевих тампонів і розчину Рінгера.

HydroClean
HydroClean cavitiy
HydroClean mini

5. Чи інфікована рана?

Критичну колонізацію або інфекцію непросто розпізнати спочатку: почервонілі, запалені, набряклі краї рани та посилення болю в рані є ознаками, які слід сприймати серйозно. Якщо з'явився гній, це явна ознака інфекції.

HydroClean

6. Наскільки добрий догляд  за пацієнтом?

Успіх лікування ран, особливо при тривалому лікуванні хронічних ран, значною мірою залежить від того, чи приймає пацієнт обраний метод лікування. Тому він повинен бути проінформований про мету лікування та про спосіб дії обраної ранової пов’язки. Прихильність пацієнта стає ще більш важливою, коли пацієнт або його родичі повинні самостійно змінити пов'язку.

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук