Пульсоксиметри

Пульсоксиметр - принцип роботи та правила використання

Серцево-судинна система людини працює для насичення крові киснем. Однак, існують захворювання, при яких пацієнти страждають від нестачі кисню, тому їм необхідно постійно відслідковувати показники цього процесу. Пульсоксиметр - це прилад медичної діагностики, який показує рівень насичення (сатурнаціі) капілярної крові киснем і частоту пульсу.

Пульсоксиметр - прилад високої точності, простий у використанні, який застосовують як для одноразової діагностики, так і для постійного моніторингу стану пацієнтів. Їм нескладно користуватися і в індивідуальному порядку. За допомогою пульсоксиметра роблять висновки про функціональність органів дихання. Пульсоксиметр часто застосовують на пацієнтах при захворюваннях легенів, використовують анестезіолог в хірургії.

Полегшує лікування хворих, яким призначена киснева терапія. Його величезна перевага - щоб побачити результати, не потрібно робити забір крові з артерій. Результати відразу з'являються на дисплеї, навіть в тому випадку, якщо хворий знаходиться без свідомості.

Робота пульсоксиметра

Пульсоксиметр складається з мікропроцесора, дисплея і датчика з двома світлодіодами. Датчик зазвичай прикладається до пальця (в деяких варіаціях моделей можна прикладати до вуха або ганку носа). Світло, який проходить від датчика до фотодетектори, частково поглинається кров'ю і м'якими тканинами. Рівень поглинання залежить від того, наскільки гемоглобін насичений кров'ю. Фотодетектор реєструє зміни кольору крові в залежності від насищенія.Полученние дані висвічуються на дисплеї: показник сатурації пульсоксиметр виводить через 5-20 секунд. Частоту пульсу розраховують залежно від числа світлодіодних циклів і впевнених сигналів в одиницю часу.

Нормою є показник сатурації 95-98%.

Особливості приладів

Розробники зробили пульсоксиметр ударостійким, тому такі випадковості, як падіння і удари, не загрожують його міцності. Чи не чутливий пульсоксиметр і до перепаду температур. Все це дозволяє використовувати прилад в екстреної медицини. Ці властивості характерні для більшості сучасних моделей пульсоксиметрів.

Важливо

Треба пам'ятати, що пульсоксиметр чутливий до яскравого зовнішньому світу, тремтіння, рухам. Все це може штучно створити пульсообразний криву і показники сатурації. Різні барвники, в тому числі вищезгаданий лак для нігтів, сприяють заниження значень сатурації, так само як і анормальний метгемоглобін, що з'являється в крові в разі дозування препарату прилокаїну. Пульсоксиметр дасть помилкові свідчення і в разі, якщо пацієнт отруєний чадним газом і в його крові присутній карбоксигемоглобин. Прилад може показати 100% сатурацию, що невірно.

БрендOSD Країна виробник Італія
PM 15
799.00 грн.
PM 70
2,299.00 грн.
БрендOSD Країна виробник Італія
PM 26
1,679.00 грн.
PM 18
1,599.00 грн.
БрендDoctor Life Країна виробникУкраїна
БрендDoctor Life Країна виробникУкраїна
BM1000B
799.00 грн.
Країна виробникКитай
OX-100000
Зв'яжіться з нами за ціною
БрендCA-MI Країна виробник Італія
PM 90
3,199.00 грн.
PM 80
2,779.00 грн.
Показати ще 2 товари