Чому дітям і підліткам не варто носити в'єтнамки

18-07-2019
Чому дітям і підліткам не варто носити в'єтнамки Світ Здоров'я

Середина літа, кожен шукає свій спосіб боротися зі спекою, обираючи найлегші одяг та взуття. Один із найпростіших видів взуття - в'єтнамки. Деякі люди люблять в'єтнамки за зручність і пропонують схоже взуття дітям. Фізіотерапевти і хірурги-ортопеди чітко висловили свою позицію щодо в'єтнамок. Це не взуття для дітей. Насправді, дорослим їх теж не рекомендується носити, але, погодьтеся, до вибору дитячого взуття ми схильні ставитися більш усвідомлено, адже дитячий організм ще не сформований і більше схильний до деформацій. Тому таке взуття - не найкращий спосіб боротьби з низькими температурами.

Шкода в'єтнамок для розвитку ніг

В'єтнамки можуть здатися найбільш підходящим взуттям для літньої спеки. Вони вільні, не здавлюють ногу і підходять до будь-якого легкого одягу. Але сама конструкція такого взуття негативно впливає на розвиток ніг. Головний недолік в'єтнамок - вони зовсім не стабілізують стопи малюків. Якщо дитина любить звертати ніжки при ходьбі в той чи інший бік, то особливо важливо, щоби взуття тримало стопу у правильному положенні. Крім того, в'єтнамки підсилюють неприродне напруження м'язів навколо пальців, що у майбутньому може викликати розвиток різних дефектів і дискомфорт.

  • Шкода для пальців ніг

Необхідність постійно притримувати пальцями в'єтнамки викликає надмірні скорочення м'язів і сухожиль. Тому при їх носінні підвищується ризик виникнення у дорослому віці таких деформацій, як тентит (запалення сухожиль), молоткоподібні пальці (всередині палець неприродно зігнутий, зовні він виглядає підігнутим вниз), бурсит (запалення слизової оболонки біля того чи іншого суглобу).

Існує також ризик натерти шкіру перетинкою між пальцями, заразитися грибковим захворюванням. Це актуально більше для людей з чутливою шкірою.

  • Шкода для стоп

В'єтнамки - це взуття з плоскою тонкою підошвою, без функції амортизації, а завдяки останній "знімаються" ударні навантаження стопи щодо твердих поверхонь, поки ми ходимо або бігаємо. Тому будь-які види взуття з такою підошвою не захищають стопи належним чином. Звичайно, таке взуття абсолютно не призначене для людей з проблемами ніг.

Гомілковостопні суглоби дітей недостатньо сильні. Якщо дитина сильно викручує ноги під час бігу чи інших активних занять, підвищується ризик отримання травм.

Відкриті ноги швидше піддаються впливу шкідливих мікроорганізмів.

Страждають не лише ноги

Оскільки в'єтнамки - взуття без належної амортизації, їх плоска і тонка підошва ніяк не сприяє здоровому стану колін і стегон. Тому тривале носіння в'єтнамок може призвести до перевантаження суглобів, а іноді і хребта, що призводить до хронічного болю.

В'єтнамки виготовляються з дешевих і пружних пін. Оскільки діти і підлітки з неправильною ходою часто деформують взуття, це посилює проблему (взуття у цьому випадку лише більше адаптується до деформації).

Що носити замість в'єтнамок

Зрозуміло, легкі в'єтнамки можна прихопити в басейн або на пляж, але для повсякденного життя таке взуття - поганий варіант, навіть у спеку. У якісних босоніжках з дихаючого матеріалу дитині буде зручно гратися, гуляти і бігати на літніх канікулах. Нехай альтернативою стануть варіанти босоніжок із закритим твердим задником, маленьким каблучком і зручними застібками.

У нашому магазині найкращі пропозиції - сандалики і босоніжки Мемо (Польща). Це взуття з профілактичними властивостями, рекомендоване педіатрами. Воно були розроблене для запобігання виникнення дефектів стопи. Босоніжки Мемо стабілізують п'яту, а контурна підошва захищає від розвитку плоскостопості.

Профілактичне взуття для дітей Memo добре пропускає повітря, захищаючи ноги від надмірного потовиділення навіть при сильній спеці. У свою чергу, сандалики Memo, виготовлені з натуральної шкіри, прекрасно адаптуються до ноги дитини, забезпечуючи їй 100%-й комфорт під час літніх прогулянок та ігор.


Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук